web analytics

Amasya Toki Kura Sonuçları 2022

0

Amasya Toki Kura Sonuçları 2022

Amasya için yapılan TOKİ evlerinin merakla beklenen kura sonuçları açıklanıyor. Amasya ve ilçelerinin 2022 Toki kura sonuçları…

Bilindiği gibi asrın TOKİ hizmeti olarak kayıtlara giren 2022 TOKİ inşaatları 2+1 ve 3+1 konut projeleri içermektedir. Peki bu kuralar neye göre yapılacak ve öncelikliler kimler olacaktır.

TOKİ Amasya kura çekimi canlı izle ekranı üzerinden naklen yayınlanacaktır. Sosyal konut başvuru sonuçları emekli, genç ve engelli gibi kategorilerde belirleniyor. Bakan Murat Kurum tarafından 2023 Mart ayına kadar süreceği açıklanan sosyal konut kuraları il il çekilmeye devam ediyor. Amasya TOKİ kura sonuçları isim listesi de o iller arasında yerini aldı. 16 Kasım 2022 itibarı ile her şehre göre tarih değişiklikleri gösteren bu kura tarihleri Mart 2023 yılına kadar sürecektir. 2+1 3+1 isim listesi ile Amasya TOKİ kura sonuçları sorgulama ekranı olacaktır.

TOKİ KURA ÇEKİMİ 2023 MART AYINDA SONLANACAK!

TOKİ sosyal konut kura çekilişi 6 ay içinde tamamlanacak. Buna göre 250 bin konutun hak sahibi 2023 yılının Mart ayı içerisinde belli olacak.

Bakan Kurum, “İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

2022 TOKİ KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TOKİ kura çekilişi canlı yayın ardından belli olan isim listesi TOKİ resmi sayfası üzerinden sorgulanabiliyor.

Amasya TOKİ kura çekimi sonuçları!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.