web analytics

KOSGEB  EN İYİ İŞ TAVSİYELERİ

0

KOSGEB tarafından en çok hibe verilen is fikirleri; KOSGEB’in ülkede işletmelerin artması ve istihdamın artmasını hedeflediği bu zamanda en fazla destek verdiği iş kalemleri nelerdir? En fazla destek verdiği sektörlerde diyebiliriz. Son dönemlerde en çok hangi meslek gruplarına destek verdiğini sizler için toparladık.

  • Tarımsal araştırmalar = botanik veya seracılık konusunda KOSGEB ülke gelişimini baz alarak daha fazla teşvik vermek amacındadır.

  • Web portal faaliyetleri = web yazılım dijital platformların popüler olduğu günümüzde fark bir proje beklentisinde bulanan KOSGEB ileri girişimci olarak destek vermektedir.

  • Bilgisayar programları = bilgisayar uygulaması veya mobil yazılımlar ile teknolojiyi desteklemeyi hedefleyen KOSGEB en fazla desteği bu kaleme veriyor diyebiliriz.

  • Kablosuz ağ üzerinden İnternet erişimi sağlaması = WİFİ veya buna benzer alt yapı çalışmalarının gelişimini için işletmelerini teşvik eden bir yapıya sahiptir.

  • Yazı veya çizim tahta imalatı = son dönemlerde popüler olan üretim kalemlerden olan yazı ve çizim tahtaları yerli ve milli üretim adı altında daha fazla gelişim olması amacı ile teşviklerini yüksek tutmakta.

  • Suni balmumu imalatı = Arının abdomen denilen karın bölgesini oluşturan segmentlerde sağlı-sollu bir çift mum salgı bezi (balmumu aynası) işçi arıların balmumu yapma döneminde kalınlaşarak mum salgılama yeteneğini kazanmaktadırlar. Sıvı olarak aynalar üzerine salgılanan mumlar, mum ceplerinde katılaşarak küçük pulcuklar halini alır.

  • Diş veya saç fırçası imalatı =Kıllar naylon fiber denilen maddelerden yapılır. Bir robot kol yardımıyla kıllar saplar da açılan deliklere takılır. Kıllar makine tarafından hatasız olarak seçilir. Her bir delik için 50 ila 100 arasında kıldan seçim yapan makineler en kusursuz kılları seçer ve takar.

  • Elektronik oyun imalatı = teknolojiye ciddi bir önem veren KOSGEB elektronik oyun veya oyuncakların üretiminde ciddi destekleri bulunmaktadır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.