web analytics

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Şartları Nelerdir?

1

▪ Girişimcilik sertifikası almış olmalısınız.

▪ Daha önce KOSGEB’den herhangi bir hibe almış olmamalısınız.

▪ Herhangi bir terör örgütü ile bağınızın olmaması gerekmektedir.

▪ Okur-yazar olmanız yeterli olup herhangi bir mezuniyet şartı bulunmamaktadır

AR-GE ve İnovasyon Destek Programı

Bu destek programının amacı, bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler ile girişimcilerin yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve hizmet üretmelerini sağlamaktır.

Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri

İşletmelerin finansman, dijitalleşme ve büyüme alanlarında mevcut durumlarını analiz etmek, sorunlarına çözüm aramak, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek ve yurt içi ve yurtdışı pazarlarda rekabet edebilir düzeye gelebilmelerini sağlamaktadır.

KOSGEB Desteklerinin Avantajları

İş kurma ve geliştirme süreçlerinde kişilerin ve firmaların yanında olan KOSGEB’in verdiği destekler belirli avantajlar sağlamaktadır. KOSGEB E-ticaret Desteği Nedir ve Nasıl Alınır adlı yazımızın bu bölümünde sizlere bu avantajlardan bahsedeceğiz.

KOSGEB hibe ve kredileri sayesinde şirketinizin kuruluş sürecindeki masraflarını karşılayabilirsiniz. İşinizi kurmak veya geliştirmek için ihtiyacınız olan sermayeyi bulmanız hem motivasyonunuzu arttıracak hem de rahatlamanıza faydalı olacaktır.

  • İş fikrinizin gelişmeye başlamasıyla bu projeler belirli bir noktaya geldiğinde kamuoyuna sunulacaktır.
  • KOSGEB hibe ve destekleri ile kişiler yeni iş yerleri açtığı için çalışanlara ihtiyaç duyabileceklerdir. KOSGEB hibe ve destekleri sayesinde açılan iş yerlerinde istihdam oranı artacaktır.
  • İstihdam oranının artması ülkemizdeki işsizliğin düşmesine etkili olacaktır.
  • Açılan iş yerleri yaptıkları faaliyetler ile ülkemizin ekonomisine katkılı olacaktır.
  • KOSGEB’den alınan krediler faizsiz ödenebileceği için vatandaşlarımız kredi masraflarından, faiz ödemelerinden kurtulacaktır.
  • KOSGEB, verdiği kredi ve hibelerde kadın girişimcilere daha fazla önem verdiği ve pozitif ayrımcılık uyguladığı için kadının çalışma hayatındaki yeri artacaktır

Bir iş yeri olan kişiler KOSGEB üzerinden kredi veya hibe kullandıktan sonra işletmelerini daha kolay bir şekilde geliştirme imkânı bulacaklardır

1 yorum
  1. Neriman ak diyor

    KOSGEB girişimcilik desteği için bilgilendirme güzel olmuş teşekkürler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.