web analytics

KOSGEB Kadın Girişimci Nedir?

0

KOSGEB Kadın Girişimci, Küçük yada büyük ölçekli girişimci bayanlara verilir. Oranlarda değişiklikler olabilir. Belirlenen şartları yerine getirmeniz halinde KOSGEB sermaye desteğinde bulunacaktır. KOSGEB ülkemizde bu sayının az olmasından dolayı kadın girişimcilere tanıdığı programlar daha fazladır.

Bu destek programları sayesinde bir çok kadın girişimcilerimiz hayallerindeki işletmeyi kurmaya daha çok yaklaşır. KOSGEB kadın girişimci destek programına verdiği tutar 50 bin ₺’dir.

KOSGEB Kadın Girişimci Şartları Nelerdir?

  • 18 yaşını bitirmiş olmak. KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından maddi destek alabilmek için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Bu destek programından yararlanabilmek için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.
  • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak. KOSGEB web sitesi üzerinden alabileceğiniz eğitim sonucunda girişimcilik sertifikasına sahip olabilirsiniz.
  • KOSGEB tarafından daha önce herhangi bir destek programıyla hibe ya da kredi almamış olmak.
  • Herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı olmamak.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından maddi destek alarak kendi işinizi kurabilmek için herhangi bir eğitim seviyesinde olmanıza gerek yoktur. Okuryazar olduğunuz takdirde, eğitim seviyeniz ne olursa olsun KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programından yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Gerekli şartları taşıdığınız takdirde, öncelikle KOSGEB Kadın Girişimci Desteği programına başvurmanız gerekir. Bu destek programı için başvurular, KOSGEB’in kendi web sitesi üzerinden yapılır. Bu web sitesi üzerinden gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvuru yapabilirsiniz. Bu bilgileriniz, gerekli şartlar ışığında değerlendirilir. Gerekli şartları taşımanız durumunda KOSGEB Kadın Girişimci Desteği şartlarını öğrenerek programdan maddi destek alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.