web analytics

Van Toki Kura Sonuçları 2022

0

Van Toki Kura Sonuçları 2022

Van için yapılan TOKİ evlerinin merakla beklenen kura sonuçları açıklanıyor. Van ve ilçelerinin 2022 kura sonuçları ne zaman açıklanacak… Toki kura takvimi Nedir? İsim Listesi Ne Zaman Açıklanacak?

Bilindiği gibi cumhuriyet tarihinin en büyük TOKİ hizmeti olarak kayıtlara giren 2022 TOKİ inşaatları 2+1 ve 3+1 konut projeleri içermektedir. Peki bu kuralar neye göre yapılacak ve öncelikliler kimler olacaktır.

Van toki kura sonuçları ne zaman TOKİ Van kura çekimi canlı izle ekranı üzerinden naklen yayınlanacaktır. Sosyal konut başvuru sonuçları emekli, genç ve engelli gibi kategorilerde belirleniyor. Bakan Murat Kurum tarafından 2023 Mart ayına kadar süreceği açıklanan sosyal konut kuraları il il çekilmeye devam ediyor. Van TOKİ kura sonuçları isim listesi de o iller arasında yerini aldı. 16 Kasım 2022 itibarı ile her şehre göre tarih değişiklikleri gösteren bu kura tarihleri Mart 2023 yılına kadar sürecektir. 2+1 3+1 isim listesi ile Van TOKİ kura sonuçları sorgulama ekranı olacaktır.

TOKİ KURA ÇEKİMİ 2023 MART AYINDA SONLANACAK!

TOKİ sosyal konut kura çekilişi 6 ay içinde tamamlanacak. Buna göre 250 bin konutun hak sahibi 2023 yılının Mart ayı içerisinde belli olacak.

Bakan Kurum, “İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

2022 TOKİ KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TOKİ kura çekilişi canlı yayın ardından belli olan isim listesi TOKİ resmi sayfası üzerinden sorgulanabiliyor.

Van TOKİ kura çekimi sonuçları!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.